Viskas apie plaukus

Kodėl su amžiumi moterų plaukai retėja?

kodel su amžiumi moterims retėja plaukai

Kodėl moterų plaukai retėja? Tai tikrai dažnai užduodamas klausimas kuriam nėra vieno atsakymo. Tai gali lemti įvairūs asmeniniai ir aplinkiniai faktoriai.

Pagal Amerikos Dermatologų Akademiją, apie 40 proc. moterų patiria plaukų retėjimą ar plikimą iki 40 metų amžiaus. Taip pat teigiama, kad per visą gyvenimą plaukų retėjimas ar plikimas gali paveikti apie 50 proc. moterų. Kita tyrimo, atlikto Europoje, informacija parodė, kad apie 50 proc. moterų per gyvenimą susiduria su plaukų retėjimu ar plikimu. Tai rodo, kad plaukų retėjimas moterims yra gana paplitusi problema.

Šiame straipsnyje pabandysime apžvelgti kodėl taip vyksta ir ar yra būdai tam stabdyti.

Moterų plaukų retėjimo priežastys

Plaukų retėjimas moterims su amžiumi gali būti dėl kelių priežasčių. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių veiksnių, galinčių paveikti plaukų tankį ir retėjimą moterims:

Genetika

Genetika gali turėti didelę įtaką plaukų būklei ir augimui. Kiekvienas žmogus paveldi genetinius faktorius iš savo tėvų, kurie gali įtakoti plaukų būklę. Jei jūsų artimieji turi plaukų retėjimo ar plikimo problemų, padidėja tikimybė, kad ir jūs patirsite panašius simptomus.

Hormoniniai pokyčiai

Hormonai gali būti svarbus veiksnys plaukų būklei ir augimui. Menopauzės metu moterims sumažėja estrogenų hormono kiekis organizme. Estrogenai yra atsakingi už plaukų folikulų sveikatą ir stiprumą. Mažėjant estrogenų kiekiui, plaukų augimas gali sulėtėti, o tam tikrose situacijose gali atsirasti plaukų slinkimas.

Gyvenimo būdas ir sveikata

Jūsų gyvenimo būdas ir bendra sveikata gali turėti įtakos plaukų būklei. Netinkama mityba, stresas ir miego trūkumas gali paveikti organizmo gebėjimą tinkamai maitinti plaukų folikulus. Be to, blogi įpročiai, tokie kaip rūkymas ar pernelyg didelis alkoholio vartojimas, gali pabloginti plaukų būklę ir prisidėti prie jų retėjimo.

Senėjimas įtakoja moterų plaukų retėjimą

Su amžiumi organizmo geba atkurti ir išlaikyti audinius mažėja. Tai taip pat gali paveikti plaukų folikulus. Plaukų augimas gali sulėtėti, o plaukai gali tapti plonesni ir pažeidžiami. Moterims su amžiumi plaukai gali pradėti slinkti ir retėti dėl šių priežasčių:

  1. Hormonų pokyčiai: Su amžiumi organizme vyksta hormoniniai pokyčiai. Moterims menopauzės metu sumažėja estrogenų hormono kiekis. Estrogenai padeda palaikyti plaukų folikulus sveikus ir skatina jų augimą. Mažėjant estrogenų kiekiui, plaukų augimas gali sulėtėti, o tam tikrose situacijose gali atsirasti plaukų slinkimas.

2. DHT (dihidrotestosterono) veikla: DHT yra stiprus androgeninis hormonas, kuris gaminamas iš testosterono organizme. Kai kuriose moterims su amžiumi padidėja jautrumas DHT hormonui. DHT gali susiaurinti plaukų folikulus ir trukdyti tinkamam plaukų augimui. Tai gali lemti plaukų retėjimą ir plikimą tam tikrose srityse.

3. Streso poveikis: Su amžiumi streso tolerancija gali mažėti. Padidėjęs streso lygis gali turėti įtakos plaukų būklei ir augimui. Intensyvus arba ilgalaikis stresas gali sukelti laikiną ar ilgalaikį plaukų slinkimą.

4. Ląstelių atstatymo galios sumažėjimas: Su amžiumi organizmo geba atkurti ir išlaikyti audinius mažėja. Tai taip pat gali paveikti plaukų folikulus. Plaukų augimas gali sulėtėti, o plaukai gali tapti plonesni ir pažeidžiami.

Svarbu paminėti, kad šie veiksniai gali veikti kartu ir tarpusavyje sąveikauti, o kiekvieno individuali situacija gali būti unikali. Todėl, jei pastebite plaukų retėjimą ar kitas nepageidaujamas pokyčius, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju ar dermatologu, kuris galės atlikti išsamų tyrimą ir pasiūlyti tinkamą gydymą ar valdymo strategiją, atsižvelgiant į jūsų individualią situaciją.

6 Būdai Kaip sustabdyti arba sulėtinti plaukų retėjimą

Norint sustabdyti ar sulėtinti plaukų retėjimą, štai keletas patarimų, kuriuos galite įtraukti į savo plaukų priežiūros rutiną:

Sveika mityba

Rūpinkitės subalansuota ir maitinga mityba, kuri aprėptų daug vaisių, daržovių, riebalų šaltinių (pvz., avokadai, riešutai) ir baltymų (pvz., žuvys, mėsa, pupelės). Svarbu įsitikinti, kad organizmas gauna pakankamai maistinių medžiagų, kurios yra būtinos plaukų augimui ir sveikatai.

Vengti per didelio streso

Stresas gali neigiamai paveikti plaukų sveikatą ir augimą. Bandykite įtraukti į savo gyvenimą streso mažinimo technikas, tokias kaip reguliarus fizinis aktyvumas, meditacija, kvėpavimo pratimai arba pomėgiai, kurie padeda jums atsipalaiduoti.

Rinktis švelnius plaukų priežiūros produktus

Venkite agresyvių cheminių medžiagų turinčių šampūnų ar kondicionierių, kurie gali dirginti ar pažeisti plaukus. Pasirinkite švelnius produktus, skirtus plaukų stiprinimui ir priežiūrai.

Vengti pernelyg karšto plaukų stilizavimo

Dėl pernelyg dažno karšto plaukų džiovinimo, tiesinimo ar garbanojimo plaukai gali tapti trapūs ir silpni. Stenkitės sumažinti šilumos poveikį plaukams ir naudokite termoapsaugos priemones prieš naudodami šilumą plaukų stilizavimui. Naudokite tik kokybiškus plaukų džiovintuvus ir tiesintuvus.

Išlaikyti tinkamą galvos odos sveikatą

Rūpinkitės švaria ir sveika galvos oda, reguliariai plaunant plaukus ir naudokite švelnius šampūnus. Masažuokite galvos odą, kad skatintumėte kraujo apytaką ir plaukų folikulus.

Pasitarkite su gydytoju ar dermatologu

Jei pastebite intensyvų plaukų retėjimą ar susirūpinimą keliančius simptomus, pasitarkite su gydytoju ar dermatologu. Jie gali atlikti išsamų tyrimą ir nustatyti priežastis bei pasiūlyti tinkamą gydymą arba valdymo strategiją.

Svarbu atsiminti, kad plaukų retėjimas gali būti sudėtingas procesas, ir rezultatai gali skirtis priklausomai nuo individualių veiksnių. Konsultacijos su specialistu padės jums gauti tinkamą pagalbą ir patarimus, pritaikytus jūsų konkrečiai situacijai.